baspoib
 
نویسندگان
پیوندهای روزانه
لینکی ثبت نشده است
پنل کاربری
نام کاربری :
پسورد :
عضویت
نام کاربری :
پسورد :
تکرار پسورد:
ایمیل :
نام اصلی :

درصورتی که میخواهید آینده مختلفی برای خویش بسازید باید متمایز فکر و البته عمل کنید. چند دیدگاه و تفکری که به شما کمک میکند تا تبدیل به یک کار افرین موفق شوید، آورده شده است حتماً برای خواندن آن زمان قرار دهید:

 

از دست دادن بعضی فرصت ها

کارآفرینان در بعضی موارد امکان دارد به علل گوناگون فرصت های خوبی را از دست بدهند؛ ولی از این که فرصتی را از دست بدهند نمی ترسند، برای این که در واقع خودشان فرصت ها را بوجود می آورند. اشخاص عادی مدام به دنبال این هستند که از تمامی پیشنهادات و فرصت های بوجود آمده استفاده کنند و درصورتی که فرصتی را از دست بدهند حس شکست میکنند .

 

انجام دادن کارها

کارآفرینان ارزش زمان خویش را میدانند و پیوسته با سپردن کارها به سایرین، زمان خویش را خالی میکنند و خودشان تنها بر کارهایی که سایرین نمی توانند انجام دهند تمرکز می کنند؛ ولی اشخاص عادی سعی میکنند تا تمامی روش ها را خود انجام دهند.

 

کارآفرینان از خطر کردن نمی ترسند و میدانند که با این کار ترقی میکنند . آنها با شهامت رویاهای خویش را دنبال میکنند و از شکست نمی ترسند؛ ولی اشخاص عادی از خطر کردن و شکست خوردن می ترسند و ترجیح می‌دهند کاری با دستمزد، فواید و بیمه ثابت داشته باشند.

 

به موانع و مشکلات به چشم یک فرصت نگاه کنید

در مسیر کار آفرینی موضوعات بسیاری وجود دارد که شما را به چالش میکشد و باید برای حل آن ها وقت و انرژی بسیاری صرف کنید. مانع ها، چالش ها و مشکلات اجزای جدایی ناپذیریست که کار آفرینان در فرآیند راه اندازی یک کسب و کار بارها با آن ها روبرو خواهند گردید.

 

اکثر اشخاص در در برابر این مشکلات و مانع ها دچار اضطراب و نا امیدی میشوند . آن ها فکر میکنند مانع ها تجربیات بدی هستند که تنها مسیر رسیدن به موفقیت را برای آن ها دشوار تر و یا بعضا ناممکن میکنند .

 

ولی از دیدگاه یک کار افرین موفق هر مانعی یک فرصت هست. آن ها به موانع به چشم تجربیات ارزشمندی نگاه میکنند که به آن ها کمک میکند با ضعف های خویش اشنا شوند و با پوشش آن ها بنای کسب و کار خویش را قدرتمند تر و مستحکم تر بنیان گزاری کنند. آن ها در این مسیر از هیچ عقب نشینی غمگین نمی شوند و تنها تلاش میکنند از مسیری که طی نموده اند برای جلوگیری از تکرر اشتباهات قبل استفاده کنند. بنابراین فراموش نکنید که به مشکلات لبخند بزنید، آن ها یک معلم واقعی برای شما هستند.

 

کارآفرینی چیست ,کارآفرینی , مقاله کارآفرینی
نکات کارآفرینی

 

سعی کنید چیزهای بزرگ را به اجزای کوچکتر تقسیم کنید

همان طور که هر چیز بزرگی از اجزای کوچک تشکیل شده است مسائل و مشکلات را هم میتوان به اجزای کوچکتر تبدیل کرد و با حل کردن هر قسمت به یک راهکار کلی برای مسأله رسید. این امر به شما کمک می کند که دید بهتری نسبت به مسئله پیدا کنید و مدیریت آن برای شما ساده تر گردد.

 

مثلا زمانیکه با افرادی که قصد شروع یک کسب و کار را دارند در مورد تبلیغات سؤال میشود اکثر آن ها آنچه که شرح می‌دهند یک مجموعه کامل از تبلیغات شامل تبلیغات اینترنتی، فیزیکی و اس ام اسی میباشد . ولی یک کار افرین موفق هر یک از این موضوعات را به بخش های کوچکتر تقسیم می کند و سپس سعی می کند باتوجه به حیطه کسب و کار خویش مناسب ترین شیوه را برای تبلیغات در نظر بگیرد.

 

هیچ چوب جادویی ای وجود ندارد، به دنبال آن نگردید

درصورتی که قصه کار آفرینان موفق را دنبال کنید هیچکدام آن ها این موفقیت را یک شبه بدست نیاورده اند. هیچ ایده ای وجود ندارد که در بدو تولد تبدیل به یک موفقیت بزرگ و شگفت آور شود.

 

درصورتی که میخواهید یک اکتساب و کار موفق داشته باشید فکر پیدا کردن چوب جادویی که ایده شما را یک شبه به یک طرح پولساز تبدیل کند را از سر خودتان خارج کنید. هر ایده ای برای تبدیل شدن به یک طرح موفق به صبر، کسب تبحر و تلاش خستگی ناپذیر احتیاج دارد. شما باید پله پله ایده خویش را بزرگ کنید تا تبدیل به یک طرح موفق شود.

 

مانند یک کار افرین زندگی کنید

“کار آفرینی یک سبک زندگی است” یک کار افرین موفق، مانند یک کار افرین، بیدار میشود ، مانند یک کار افرین سر کار میرود ، مانند یک کار افرین غذا می خورد، مانند یک کار افرین با دوستانش صحبت میکند و در واقع کار آفرینی در تمام اجزای زندگی وی جریان دارد. وی چیزی به اسم “زندگی در خانه” و” زندگی در محل کار” ندارد.

 

زندگی وی کار آفرینیست. به عبارت ساده تر وی از دیدگاه یک کار افرین به تمام اجزای زندگی نگاه میکند بدین ترتیب هر چیزی حتی غذا خوردن، چه بسا یک قدم زدن ساده، و حتی حرف زدن در خصوص مسایل کاملاً معمولی میتواند برای وی پر از ایده های تازه باشد. زمانیکه شما به جهان از یک دیدگاه خاص نظر کنید چیزهایی را خواهید دید که سایرین نمی بینند و این مهمترین تعالی کار آفرینان موفق بر دیگر اشخاص است.
۵ درسی که از کارآفرین بودن آموختم
از ایده‌های بزرگ‌تان نترسید

 

الویت دادن به ارتباط ها

رابطه اجتماعی شادی را افزایش میدهد . گرچه کار کردن میتواند مفیدتر و سازنده تر از وقت گذرانی با دوستان باشد، ولی هنگامی که افسرده هستید دیگر نمی توانید موثر و سازنده باشید. در واقع ، بیماری افسردگی تأثیر منفی روی انگیزه، بهره وری، ذهن و تمرکز دارد. مگا برونر میگوید هر کارآفرینی که من با وی گفتگو می کردم ” قشر” هم کار خویش را که اکثر شامل دوستان کارآفرینش میشد ، مسوول انعطاف پذیری خویش در زمان های چالش برانگیز و قدرت گرفتن در بین صداهای غیرقابل اعتماد می دانست. درصورتی که جوامع ایجاد اشتغال در منطقه شما پراکنده هستند، سعی کنید به یکی از این جوامع آنلاین ملحق شوید.

 

رابطه عاطفی را نادیده نگیرید. اغلب انسانها به این روابط عاطفی و عاشقانه تمایل دارند، ولی اغلب ما الگوهایی را در روابط مان نشان می دهیم که بجای آن که به ما انرژی بدهند، انرژی ما را می گیرند. بسیاری از کارآفرینان تنهایی و مجردی را انتخاب میکنند و فکر میکنند که وقت برای داشتن روابط عاطفی ندارند و تنهایی و نارضایتی را تجربه میکنند . در حالیکه بعضی معتقد هستند که عشق حواس ما را پرت میکند و تمرکز ما را بهم می ریزد، یک رابطه سالم مبنای امنی را آماده می سازد و به ما قدرت میدهد تا ریسک پذیر باشیم و در میان چالش ها احساس حمایت کرده و بعد از شکست، دوباره به پیروزی و موفقیت فکر کنیم.

 

مهم ترین فاکتورها در ساخت این نوع روابط، اگاهی و ارتباط هستند. مطالعات نشان می‌دهند که کارآفرینان مرد تمایل به داشتن دلبستگی ایمن دارند- یعنی آنان برای از بین بردن نیازهایشان به رابطه وابسته هستند و در زمان پریشانی مایلند با سایرین ارتباط برقرار کنند؛ کارآفرینان زن به دنبال دلبستگی اجتنابی هستند- یعنی تمایل دارند نیازهای خویش را به درون خویش بریزند، در موقع اضطراب و استرس گوشه گیری میکنند و در در برابر شریک زندگی احتمالی خویش حس شرمساری نموده و خیال میکنند که استقلالشان تهدید میشود . سعی کنید برای صمیمیت بیش تر نیازهای شریک زندگی و نیازهای خویش را بدانید( به خصوص در زمان های استرس و نگرانی) و در خصوص آنها حرف بزنید .

 

کارآفرینی چیست ,کارآفرینی , مقاله کارآفرینی
ویژگی های کارآفرینی

 

از خودتان مراقبت کنید

کارآفرینی پایدار( در حالت مطلوبش) باید شبیه دوی ماراتن باشد نه دوی سرعت. درصورتی که سرعت را انتخاب کنیم، امکان دارد دچار فرسودگی شغلی شویم و کارهای بی کیفیتی ارائه دهیم و از بسیاری از کارهایی که زمانی مشتاق به انجام آنها بودیم، متنفر شویم. یکی از موضوعاتی که معمولاً از کارآفرینان موفق می شنویم، نقش ورزش در زندگی آنان بوده است. و این مسئله با تحقیقات صورت گرفته که نقش ورزش را در تقویت خلاقیت و بهتر کردن خلق وخو تائید میکنند ، همخوانی دارد.
دسترسی به پزشک متخصص درهر زمان ومکان
پرسودترین راه کسب و کار در این کساد بازار

 

اما توجه داشته باشید که ورزش به مفهوم دویدن یا وزنه برداری نیست. صخره نوردی یا انجام ورزش های تیمی هم، ورزش به حساب می آیند. هنگامی که از اهمیت “مراقبت از خود” سخن می گوییم، بسیاری از اشخاص میگویند که نمی دانند چه کارهایی خارج از شغلشان باعث خوشحالی و شادمانی آنان میشوند . مطمئن باشید اینگونه مقدر نشده که زندگی خالی از تفریح و سرگرمی و نشاط باشد. اما زمان می برد تا بدانید که چه چیزهایی سبب خوشحالی و تجدید قوای شما میشوند . علاوه بر ورزش، شیوه های دیگری هم وجود دارند که میتوانند حال و هوای شما را بهتر کنند، به عنوان مثال:

 

تمرین های مربوط به تفکر و تمرکز مانند طب سوزنی، ماساژ، مدیتیشن، یوگا و رویدادنگاری

توجه به سبک زندگی، توجه به رژیم غذایی، مصرف مواد غذایی عالی و مطلوب و خواب کافی

کتاب ها( صوتی)، پادکست ها، بازی های ویدیویی، کنسرت

عضویت در باشگاه، سازمان یا گروه

پرورش خلاقیت خارج از کار، پرداختن به هنر و موسیقی، پخت وپز و غیره

تنظیم حد و مرزها، ” نه ” گفتن، لغو کردن ، ترک کردن ، درخواست کمک کردن ، گاهی فکر می کنیم که مراقبت و اهمیت دادن به خودمان یعنی انجام کارهای بیش تر ولی آنچه ما واقعاً نیاز داریم کم تر کار کردن است

 

در آخر اینکه به تعطیلات بروید. تحقیقات نشان می‌دهند که سفرهای تفریحی، انعطاف پذیری شناختی را افزایش می‌دهند و منجر به خلاقیت بیش تر میشوند . تعطیلات همچنین باعث افزایش خوشحالی، سلامت و حس رفاه میشود .

 

به رقبای خویش به چشم یک تهدید نگاه نکنید

اکثر ادم ها فکر می کنند تجارت خوب تجارتیست که در آن هیچ رقیبی وجود نداشته باشد. این دیدگاه بدین دلیل است که آن ها فکر میکنند رقبا برای کسب و کار آن ها یک تهدید شمرده میشوند . اگر از آن ها سوال کنید که به چه دلیل فلان کسب و کار برای آغاز خوب نیست ؟ یکی از مهمترین دلایلی که خواهید شنید این خواهد بود:“در این کسب و کار رقبای قدرتمندی وجود دارد”

 

ولی کار آفرینان موفق بگونه ای دیگر فکر میکنند . آن ها نه تنها رقبا را تهدیدی برای تجارت خویش نمی دانند بلکه به آن ها به چشم یک فرصت گرانبها نگاه میکنند . کار آفرینان موفق از تجربیات رقبای خویش استفاده میکنند تا مسیری را که آن ها گذرانده اند را سریعتر طی کنند. آن ها به رفتار مشتریان رقبای خویش نگاه میکنند و تلاش میکنند در عرضه محصولات و یا خدمات خویش با پوشش نارضایتی مشتریان رقبای خویش آن ها را به طرف کسب و کار خویش جذب کنند.

 

آن ها برای پیاده سازی کمپین های تبلیغاتی خویش از بازخورد تبلیغات رقبای خویش بهره می برند و برای تعیین بازار هدف از تجربه رقبای خویش استفاده میکنند . آن ها از رقبای خویش برای قدرتمند تر شدن و غنی تر شدن دانش و تخصص خویش استفاده می کنند. و دقیقا به همین علت هست که شما می بینید که در یک بازار با وجود چند شرکت بسیار قدرتمند یک برند جدید ظهور میکند و از اتفاق از رقبای قدیمی خویش هم پیشی می گیرد.

 

به سرعت تجدید نیرو میکنید

این یک دید معروف هست که اشخاص کارآفرین خیلی سریع و زیاد شکست میخورند. ولی نکته مهم تجدید نیروی سریع برای بهبود هست. درصورتی که که شکست خوردید در مقابل این احساس که برای خویش متاسف هستید ایستادگی کنید. محزون نشوید، به سرعت به طرف چیز بزرگ دیگری حرکت کنید.

 

در تفکرات منفی خودشان هم، زیاده روی نمی کنند

اشخاص موفق محدودیت ها را نمی بینند، بلکه به فرصت ها چشم می دوزند؛ آن ها به این جمله فکر میکنند که« من میتوانم.»

 

گردآوری: بخش روانشناسی بیتوته

امتیاز:
 
بازدید:
[ ۵ شهریور ۱۳۹۹ ] [ ۰۱:۵۵:۰۲ ] [ admin ]
[ ]
.: Weblog Themes By parseblog :.

درباره وبلاگ

موضوعات وب
موضوعی ثبت نشده است
لینک های تبادلی
فاقد لینک
تبادل لینک اتوماتیک
لینک :
خبرنامه
عضویت   لغو عضویت
امکانات وب